Międzynarodowe sprzątanie Bałtyku


Ekologia w naszym życiu

Międzynarodowe sprzątanie Bałtyku

Fundacja Nasza Ziemia zaprasza do udziału w Międzynarodowym sprzątaniu Bałtyku. Dlaczego Bałtyk?
Chcemy zwrócić uwagę na konieczność zachowania czystości wód i brzegów naszego morza i chronić ten bardzo wrażliwy ekosystem. A także przypomnieć, że taki czysty będzie Bałtyk, jak czysta będzie najmniejsza rzeka lub strumyk w naszym kraju. To także nasze Morze!!!

Bałtyk - wspólna sprawa
Do wspólnego sprzątania zaprosiliśmy także mieszkańców wszystkich innych państw leżących nad Bałtykiem. Taki list napisaliśmy do akredytowanych w Polsce ambasadorów tych krajów.

Już wysłaliśmy listy do Prezydentów Miast, Starostów i Wójtów wszystkich miejscowości nad Bałtykiem, prosząc o zaangażowanie i zachęcenie mieszkańców oraz wczasowiczów do udziału. Z wielu miejscowości mamy już odpowiedzi - pozytywne i entuzjastyczne!

A co zrobić?
Oprócz sprzątania plaż i wód (będą sprzątać m.in. nurkowie, rybacy i żeglarze) - zaangażujcie lokalne media: prasę, radio, telewizję, piszcie o sprawie na Waszych stronach internetowych. Można także np. zorganizować konferencję prasową celem poinformowania o Waszych planach, można przeprowadzić happeningi, konkursy, koncerty itp. popularyzujące ideę utrzymania Bałtyku w czystości.

Przyłączcie się do nas!
Czekamy na Wasze listy i e-maile z informacjami o planach oraz na relacje i zdjęcia z 18 sierpnia! fundacja@naszaziemia.pl, tel/fax: 0226228118

Fundacja Nasza Ziemia

getfile.php?id=1247

Następny artykuł

Poprzedni artykuł