Klimatyczny konkurs COP 14 i Gadu-Gadu wystartował


Ekologia w naszym życiu

Klimatyczny konkurs COP 14 i Gadu-Gadu wystartował

Od dziś każdy internauta może wziąć udział w ekologicznym konkursie zGGadnij, jak będzie wyglądać świat za 50 lat?, sprawdzając swoją wiedzę na temat negatywnych skutków efektu cieplarnianego. Konkurs organizowany jest – w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej ONZ koordynowanej po stronie Polski przez Ministerstwo Środowiska - przez platformę internetową Gadu-Gadu.

Internetowa, ekologiczna rywalizacja toczy się w należącym do grupy Gadu-Gadu serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl, z wykorzystaniem mechanizmu Gadu Sondy.

Zadaniem każdego z uczestników jest odpowiedź na 5 pytań; w każdym z nich znajdują się 3 odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna prawidłowa. Konkurs potrwa do 26 listopada, a wśród zwycięzców rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody w postaci akcesoriów komputerowych (m.in. kamery internetowe, myszki optyczne i klawiatury multimedialne) oraz odtwarzaczy mp3.

Szczegóły konkursu i jego regulamin dostępne są. na stronie organizatora pod adresem www.mojageneracja.pl/8633033 oraz w oficjalnym polskim serwisie COP 14: www.cop14.gov.pl.

Konkurs „zGGadnij, jak będzie wyglądał świat za 50 lat?” jest elementem działań w ramach przygotowań do Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 1 – 12 grudnia br. Po raz pierwszy największy światowy szczyt poświęcony zmianom klimatu będzie miał miejsce w Polsce. Na konferencję do Poznania przybędzie kilka tysięcy gości, w tym ponad 190 delegacji rządowych z ministrami środowiska lub zmian klimatu na czele, instytucji międzynarodowych, ekologicznych, biznesowych i badawczych organizacji pozarządowych oraz mediów. Prezydentem Konferencji będzie Minister Środowiska, prof. Maciej Nowicki.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł