Poradnik pdf: Chroń klimat. Co Ty możesz zrobić?


Ekologia w naszym życiu

Poradnik pdf: Chroń klimat. Co Ty możesz zrobić?

Nie musisz zastosować natychmiast wszystkich wymienionych w poradniku podpowiedzi. Na pewno część z nich już znasz. Teraz wybierz trzy nowe i spróbuj wprowadzić je w życie w domu, w pracy, w szkole.

Zobacz jak POLEPSZASZ KLIMAT DLA WSZYSTKICH,, jak OSZCZĘDZASZ WIELE DLA SIEBIE. Za pół roku sprawdź swoje rachunki i znów zajrzyj do tego poradnika. - tak kończy się najnowszy poradnik przygotowany przez Klub Gaja  "Chroń klimat. Co Ty możesz zrobić?".

Zobacz na: http://www.klubgaja.pl/_pliki/broszura_chron_klimat.pdf

Zbiór kilkudziesięciu podpowiedzi został podzielony na osiem obszarów tematycznych: energooszczędny dom, zużycie wody, zużycie papieru, korzystanie z AGD, wybór urządzeń elektrycznych i elektronicznych, podróże, konsumpcja, przygotowanie jedzenia. Systematyczna konserwacja domowego bojlera na ciepłą wodę, używanie ręczników z tkaniny zamiast papierowych, regularne rozmrażanie lodówki, wybór drukarki atramentowej lub artykułów bez dodatkowych opakowań - to tylko część propozycji niewielkich zmian w codziennym życiu, które warto zastosować.

Poradnik wyjaśnia także m.in. na czym polega ślad węglowy, czym jest wzmocniony efekt cieplarniany i jaka jest rola drzew w ochronie klimatu. Broszura została przygotowana w ramach programu edukacji ekologicznej "Święto Drzewa" Klubu Gaja dlatego zamieściliśmy tu również najważniejsze informacje o tym programie oraz działaniach prowadzonych pod hasłem "Zbieraj makulaturę, ratuj konie".

Program "Święto Drzewa" dofinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Następny artykuł

Poprzedni artykuł