Ekologiczna akcja edukacyjna na letnich imprezach: Zadbaj o Środowisko


Ekologia w naszym życiu

Ekologiczna akcja edukacyjna na letnich imprezach: Zadbaj o Środowisko

Carlsberg Polska - w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu - rusza w letnią trasę, której celem jest edukacja ekologiczna uczestników imprez, sponsorowanych przez firmę, takich jak Dni Morza w Szczecinie, Dni Brzeska, Seven Festiwal w Węgorzewie, czy koncert Metallica na warszawskim Bemowie. Firma przygotowała EKOprogram "Zadbaj o środowisko", którego celem jest uwrażliwienie na dbałość o otoczenie i czystość terenów, w szczególności zielonych, rekreacyjnych. Partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Ekorozwoju.

Ekologiczny program pod hasłem "Zadbaj o środowisko", został przygotowany przez Carlsberg Polska w poczuciu potrzeby i chęci kształtowania społecznej odpowiedzialności w obszarze ochrony środowiska, wśród konsumentów i lokalnych społeczności. Program ten jest adresowany przede wszystkim do uczestników letnich imprez, sponsorowanych przez browary z Grupy Carlsberg Polska, tj. Dni Morza w Szczecinie, Dni Brzeska, Dni Sierpca, Biesiada Kasztelańska w Płocku oraz Seven Festiwal w Węgorzewie.

Ta ekologiczna inicjatywa zostanie również zorganizowana - na zaproszenie Live Nation - dla fanów zespołu Metallica. 16 czerwca br. na warszawskim Bemowie, w specjalnej strefie ECO Point, wspólną akcję będą prowadzić Carlsberg, Coca Cola i Telepizza.

Głównym celem tych działań pod wspólną nazwą "Zadbaj o środowisko" jest zwrócenie uwagi uczestnikom eventów na problem zaśmiecania miejsc bliskich zamieszkania, a w szczególności terenów zielonych, rekreacyjnych.

"Od wielu lat prowadzimy odpowiedzialną politykę ekologiczną, która jest jednym z najważniejszych filarów działalności naszej firmy. Aby minimalizować wpływ naszych browarów i biur na otoczenie, poczyniliśmy wiele inwestycji proekologicznych, prowadzimy również edukacyjny program Zielone Biuro wśród naszych pracowników. Jednocześnie czujemy powinność apelowania do naszych konsumentów i lokalnych społeczności o dbałość i czystość miejsc zamieszkałych oraz zielonych. Chcielibyśmy przyczynić się do wzmocnienia świadomości ekologicznej, kładąc nacisk na to, co należy czynić z opakowaniem po wypiciu trunku. Dlatego też będziemy zwracać uwagę na problem śmiecenia, ze szczególnym uwzględnieniem zaśmiecania terenów zielonych, rekreacyjnych, gdzie bardzo często napotykamy między innymi opakowania po napojach" - mówi Adam Pawełas, Menedżer ds. Środowiska w Carlsberg Polska.

Pod hasłem "Zadbaj o środowisko" pełnoletni biesiadnicy będą zachęcani do wzięcia udziału w sprzątaniu plastikowych kubków jednorazowych po piwie, w zamian otrzymując - w specjalnej EKOStrefie - nagrody, tj. gadżety z materiałów biodegradowalnych, takie jak: czapki, maty plażowe, peleryny przeciwdeszczowe, długopisy i otwieracze.

Podczas akcji będą rozdawane również ulotki edukacyjne, w których zawarte zostały kluczowe zagrożenia wynikające ze śmiecenia oraz EKOporady, jak każdy z nas może pozytywnie wpływać na otoczenie z korzyścią dla środowiska. Profesjonalną utylizacją plastikowych kubków po złocistym trunku będą się zajmować lokalne firmy recyklingowe.

Carlsberg Polska zaprosiła do współpracy Fundację Ekorozwoju, która na miejscu imprezy poprowadzi ekologiczne konkursy z nagrodami dedykowane całym rodzinom. Fundacja Ekorozwoju będzie, między innymi edukowała w zakresie poprawnej segregacji i recyklingu opakowań po napojach i innych odpadach.

?Inicjatywa Carlsberg Polska pod nazwą ?Zadbaj o środowisko? jest pożyteczna dla każdego z nas, a przede wszystkim dla naszej Ziemi, o którą razem powinniśmy troszczyć się i dbać. Nasze śmieci będą odpadami jeżeli wyrzucimy je na wysypiska. Możemy jednak je zamienić na przydatne surowce, jeśli tylko będziemy je codziennie segregować i poddawać recyklingowi, do czego wspólnie zachęcamy? - mówi Dominik Dobrowolski, wiceprezes Fundacji Ekorozwoju.

Zadbaj o Środowisko

Następny artykuł

Poprzedni artykuł