Kraków: Ekologia w modzie, czyli kreacje z odpadów


Ekologia w naszym życiu

Kraków: Ekologia w modzie, czyli kreacje z odpadów

W najbliższy weekend 22-23.01.2010 r. w Krakowie odbędzie się po raz czwarty EkoFashion Weekend, podczas którego pokaz papierowych kreacji recyklingowych, ogłoszenie wyników konkursu na projekt EkoTorby oraz alternatywne warsztaty przerabiania ubrań.

Kreatywne Warsztaty Przerabiania Ubrań

Wszędobylski kryzys zajrzał wszędzie. Nawet do naszych szaf. Dlatego już po raz kolejny, w ramach projektu EkoFashion Weekend krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru organizuje Kreatywne Warsztaty Przerabiania Ubrań. Kreatywne, ponieważ nie polegają jedynie na skracaniu/przedłużaniu/odświeżaniu (niepotrzebne skreślić) starych ubrań, ale na zupełnie innym do nich podejściu. Mają tchnąć nowe życie w używane ubrania, uczynić je bardziej ?na czasie? minimalnym kosztem. Warsztaty, ponieważ to uczestnicy mają się samodzielnie zająć przerabianiem, choć pod okiem fachowców, czyli wykładowców SAPU.

Warsztaty odbędą się 22.01.2010 w nowym budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (Zamoyskiego 52 w Krakowie) o godz. 14.00. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Specjalny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.ksa.edu.pl, a uczestnicy proszeni są o przyniesienie ubrań do przerabiania. Zapraszamy na przygodę z modą recyklingową.
Także na 22.01.2010 planowane jest oficjalne i uroczyste otwarcie nowego budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ulicy Zamoyskiego 52.

Junk Fashion Show

Punktem kulminacyjnym EkoFashion Weekend 2010 będzie Junk Fashion Show 23.01.2010 o godz. 17.00 w Nowohuckim Centrum Kultury, którego partnerem jest Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. oraz MPO Kraków. Na pokazie studenci SAPU zaprezentują papierowe kreacje recyklingo we. To na nim zostaną także ogłoszone wyniki konkursu na projekt EkoTorby oraz wręczona przez przedstawicieli Galerii Kazimierz nagroda w wysokości 2 tysięcy złotych. Organizatorzy planują również premierę kolejnego numeru magazynu Tuba oraz pokaz projektów zagranicznych gości.

A wszystkiemu przyświeca jak zwykle jedna idea- ochrony środowiska naturalnego oraz powtórnego wykorzystywania śmieci.

Więcej informacji o pokazie na stronie www.ksa.edu.pl

Następny artykuł

Poprzedni artykuł