Rusza III edycja konkursu Młody Reporter dla Środowiska


Ekologia w naszym życiu

Rusza III edycja konkursu Młody Reporter dla Środowiska

Czy nie zastanawia Cię wciąż wzrastająca liczba katastrof naturalnych na świecie i co jest tego przyczyną? Czy według Ciebie elektrownie jądrowe to dobrodziejstwo czy ciągły strach? A może interesujesz się wpływem promieniowania niejonizującego z telefonów komórkowych na ludzkie zdrowie?

Jeśli jesteś osobą dociekliwą, nie boisz się wyzwań, jesteś uczniem lub studentem, posiadasz zmysł reportera...nie zwlekaj!!! Wyszukuj, opisuj, rób zdjęcia, przeprowadzaj wywiady - jednym słowem bądź aktywny w swoim środowisku!!!

Rusza III edycja konkursu „Young Reporter for the Environment” („Młody Reporter dla Środowiska”) – ogólnoświatowego konkursu wiedzy i działań na rzecz ochrony środowiska.

 

Najlepsze reportaże zostaną nagrodzone i opublikowane!!!

 

Przesłane prace zostaną poddane ocenie jury krajowego i nagrodzone jako najlepsze w Polsce, a następnie we wrześniu 2007 r. odbędą się obrady jury międzynarodowego. Najlepsi i nagrodzeni młodzi reporterzy zostaną zaproszeni do udziału w ekspedycjach i misjach organizowanych przez FEE (Foundation for Environmental Education).

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych (gimnazjum, liceum, technikum, szkoła zawodowa) oraz szkół wyższych z całej Polski. Prace zgłaszane do konkursu mogą mieć kilku autorów (praca zespołowa).

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie wybierają jeden lub więcej tematów (dowolnie) i przygotowują prace w formie pisemnej (artykuł, wywiad, reportaż, esej), w postaci reportażu fotograficznego lub prezentacji multimedialnej

Szersze informacje na ekopartner.com.pl/eee/reporter/ (regulamin konkursu)

Organizatorem międzynarodowego konkursu jest Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education) przy współpracy m.in. z UNESCO, The European Environmental Press, International Federation of Environmental Journalists.
Polskim koordynatorem konkursu jest miesięcznik Ekopartner - środowisko i rozwój gospodarczy
Patronat medialny nad konkursem objął portal BIOLOG.PL i serwis oświatowy KAJET.PL

Następny artykuł

Poprzedni artykuł