Jarmark Ekologiczny we Wrocławiu 25.09 - 04.10


Ekologia w naszym życiu

Jarmark Ekologiczny we Wrocławiu 25.09 - 04.10

Fundacja Ekorozwoju FER cyklicznie, od ośmiu lat organizuje Jarmarki Ekologiczne. Jesienna edycja imprezy to kulinarna i estetyczna podróż przez regiony Europy Środkowej i Wschodniej.

Zapraszamy na Plac Solny przy wrocławskim Rynku 25 września (piątek) o godzinie 12:00.

Goście ze Styrii
Wyjątkowi wystawcy i ich unikalne produkty przyjadą do nas już 30 września z malowniczej, górzystej Styrii, najbardziej na południowy - wschód wysuniętej części Austrii. Będzie okazja spróbować tradycyjnych styryjskich smaków, które udoskonalano w górskich dolinach przez wieki.

Goście z Litwy i Ukrainy
Jarmark Ekologiczny daje niepowtarzalną okazję poznania tradycyjnego rękodzieła naszych wschodnich sąsiadów. Nasi goście zaprezentują wyroby z wełny, lnu, drewna – w tym tradycyjne zabawki.
Polskie regiony reprezentowane będą przez Partnerstwa: Doliny Baryczy i Ducha Gór
Smakoszy zapraszamy do stoisk lokalnych rolników gdzie kupimy sery kozie z Łomnicy z gospodarstwa „Zielona Łąka” nagrodzone w tegorocznym konkursie Dziedzictwa Kulinarnego, miody, zdrowe warzywa, domowe przetwory oraz doskonały wiejski chleb.

Ponadto na Jarmarku Ekologicznym:
•    W ramach Sprzątania Świata, w soboty i niedziele Jarmarku w godzinach 12-16 odbędzie się akcja „Zamień odpady na kulturalne wypady” Każdy, kto przyniesie na Plac Solny makulaturę, puszki, plastik, szkło lub baterie otrzyma w zamian bilet do wrocławskich teatrów, muzeów, Opery lub Filharmonii.
•    malowanie toreb bawełnianych
•    wystawa o drzewach, ludziach i drogach – otwarcie 1.10.2009(czwartek) o godzinie 11:00 konferencją prasową „Polskie drogi: czy jest miejsce dla drzew i samochodów”
•    warsztaty rzemiosła
•    punkt informacji o odpowiedzialnej konsumpcji i produkcie lokalnym

….więcej na www.ekojarmark.pl

ZAPRASZAMY na Plac Solny przy wrocławskim Rynku
25 września (piątek) o godzinie 12:00

Celem Jarmarków Ekologicznych jest promowanie odpowiedzialnych postaw konsumenckich zdrowego stylu życia i ekologicznego produktu lokalnego.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł