Dni Rospudy w Warszawie


Ekologia w naszym życiu

Dni Rospudy w Warszawie

Stowarzyszenie Chrońmy Mokradła zaprasza na Dni Rospudy w Warszawie z okazji obchodów Światowego Dnia Mokradeł. 4 lutego odbędzie się konferencja na Uniwersytecie Warszawskim, dzień wcześniej na specjalnym koncercie Noc Rospudy wystąpią Urszula Dudziak, Stanisław Sojka oraz zespół Dautenis.

Światowy Dzień Mokradeł organizowany jest w związku ze zbliżającą się 36. rocznicą podpisania Konwencji Ramsarskiej.
Jako, że rok 2006 był rokiem nasilonej dyskusji na temat budowy drogi przez dolinę Rospudy, warszawskie obchody Dnia Mokradeł 2007 zostaną poświęcone tematowi doliny Rospudy. Zamysłem organizatorów jest przypomnienie znaczenia torfowisk dla funkcjonowania przyrody i rzetelne przedstawienie kwestii Rospudy pod kątem wiedzy ekologicznej. Zaproszeni specjaliści z Holandii i Niemiec poprowadzą wykłady z dziedziny ochrony torfowisk na świecie, z szczególnym wskazaniem w tym kontekście na dolinę Rospudy. W trakcie imprezy wyświetlony zostanie film na temat doliny Rospudy i zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć z tego obszaru.
Spotkanie, organizowane jest przez Stowarzyszenie Chrońmy Mokradła, partnerami są - Greenpeace, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot i WWF.

Termin: 4 lutego 2007 r., niedziela, godz. 11.00
Miejsce spotkania: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, sala konferencyjna nr 316, piętro 3.
Obchodom Światowego Dnia Mokradeł patronuje Gazeta Wyborcza.

Natomiast 3 lutego (sobota) o godz. 20.00 w klubie M25 przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie koncert pod hasłem "Noc Rospudy" - wystąpią m.in. Urszula Dudziak, Stanisław Sojka oraz zespół Dautenis znad Rospudy.

Informacja o spotkaniu w załączniku (plakat reklamujący imprezę), a szczegółowy program wkrótce na stronie www.bagna.pl

 

Źródło: Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot

Następny artykuł

Poprzedni artykuł