Zielone dni w Radiu TOK FM


Ekologia w naszym życiu

Zielone dni w Radiu TOK FM

W związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ w Poznaniu, Radio TOK FM przygotowuje cykl audycji, debat i materiałów na temat konsekwencji zmian klimatycznych. Począwszy od 12 listopada, w każdą środę na antenie stacji będą doradzać i dyskutować eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz politycy.

W ramach "Zielonych Dni" dziennikarze Radia TOK FM będą relacjonować, jak wyglądają przygotowania do Szczytu Klimatycznego, co Polacy wiedzą na temat ocieplenia klimatu, czy się go obawiają, a także jakie skutki mogą mieć zmiany klimatu dla Polski oraz jak im przeciwdziałać.

Hasłem pierwszego "Zielonego Dnia", 12 listopada, będzie energooszczędność. Specjaliści podpowiedzą, jak zaoszczędzić na rachunkach, które urządzenia domowe produkują najwięcej CO2, ile dwutlenku emituje każdy z nas, dlaczego ceny energii i wody rosną, jakie skutki ma to dla Polski i dla świata oraz jakie perspektywy mają przed sobą nowe technologie.

Kolejne "Zielone Dni" w Radiu TOK FM zaplanowane są na 19 i 26 listopada.

Partnerem merytorycznym cyklu, w ramach „Partnerstwa dla Klimatu", jest Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Polsce (www.undp.org.pl).Programy Radia TOK FM na 12 listopada - "Zielony Dzień"

- Komentarze Radia TOK FM - praktyczny poradnik dla Polaków: jak zmniejszyć rachunki za prąd, gaz, ogrzewanie i wodę; na co nasz dom zużywa najwięcej energii i dlaczego jej ceny wzrosną?; co to jest ślad ekologiczny?

- Blog FM - jak duża jest świadomość ekologiczna Polaków?

- Raport Gospodarczy - koszty gospodarcze rezygnacji z produkcji energii opartej na węglu i przestawienia się na inne technologie.

- Popołudnie Radia TOK FM - jeżeli nie węgiel - to co? Potencjał dla innych technologii w naszym kraju.

- Światopodgląd - Polska a świat. Jak wygląda realizacja naszych zobowiązań (pakiet klimatyczny UE i protokół z Kioto)? Miejsce państw najsłabiej rozwiniętych i rozwijających się w ekologicznej dyskusji.

- Wieczór Radia TOK FM - nowe technologie, na które technologie warto postawić w Polsce. Atomowe scenariusze dla naszego kraju.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł