Święto bioróżnorodności 2010


Ekologia w naszym życiu

Święto bioróżnorodności 2010

Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej specjalny happening i Wioskę Bioróżnorodności przygotowuje dla warszawiaków Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce - poinformowała Marta Angrocka-Krawczyk z Przedstawicielstwa.

Obchody święta zainauguruje w piątek, 21 maja, happening z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, czołowych instytucji naukowych w Polsce, organizacji pozarządowych oraz osobistości ze świata kultury i sztuki.
Happening ma być niespodzianką dla gości. Podobne wydarzenia organizowano w marcu i kwietniu w Amsterdamie, Madrycie, Bukareszcie i Sofii.

Natomiast 22 maja, dokładnie w Międzynarodowym Dniu Różnorodności Biologicznej, od godz.9.00 do 22.00 wszyscy chętni będą mogli odwiedzić Wioskę.

Na warszawiaków będzie czekała m.in. wystawa na temat ochrony bioróżnorodności. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych, a młodzież zostanie zaproszona do zrobienia sobie zdjęcia, które następnie będzie można opublikować na Facebooku. Odważni będą mieli zaś mogli sprawdzić się w quizie na temat różnorodności biologicznej.

Jak zapowiada Przedstawicielstwo KE, dla wszystkich uczestników zajęć przygotowano bioróżnorodne upominki.

Happening i spotkania w Wiosce odbędą się na Piazzy oraz we wnętrzu Centrum Handlowego Złote Tarasy (ul. Złota 59 w Warszawie).

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

Następny artykuł

Poprzedni artykuł