Studenckie gaszenie akademików dla klimatu po raz drugi


Ekologia w naszym życiu

Studenckie gaszenie akademików dla klimatu po raz drugi

17 grudnia o godz. 20.00 zgasły światła w akademikach SGGW i SGH w Warszawie. W styczniowy wieczór zrobiło się ciemno w dwóch akademikach w Krakowie. W ten tradycyjny już sposób studenci Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja przyłączyli się do KLIMATOLUBNYCH - społeczności stworzonej w ramach kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska "Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy".

Żacy dwóch krakowskich domów studenckich "Czwórki +" i "Oazy" przy Alei 29 Listopada w Krakowie zebrali się 21 stycznie o godz. 19.30 przed swoimi akademikami aby wygasić światła w pokojach. Akcja zorganizowana przy wsparciu Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie była już drugą z kolei inicjatywą studencką pokazującą zaangażowanie i poparcie młodych ludzi dla kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska "Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy". Kilka chwil przed 19.30 grupa studentów zaczęła tradycyjne już odliczanie. Na umówiony sygnał studenci mieszkający w akademikach "Czwórka +" i "Oaza" wygasili wszystkie światła w swoich pokojach. Ich koledzy z kółka fotograficznego sfotografowali całą akcję. Studenckie gaszenie akademików nawiązuje do spotu edukacyjnego z Szymonem Majewskim, który gasi "Pałac Kultury i Nauki".

Inicjatywa społeczna Klimatolubni skupiona wokół portalu www.klimatolubni.pl jest integralną częścią kampanii Ministerstwa Środowiska "Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy". Aby przyłączyć się do grona użytkowników serwisu wystarczy założyć konto na portalu społecznościowym. Każdy z użytkowników portalu poprzez założenie konta zobowiązuje się, że przez najbliższe dwa miesiące będzie przestrzegał deklaracji Klimatolubnego, co jest równoznaczne z stosowaniem się do zasad ekologicznego stylu życia. Dzięki internetowej formule społeczności, każdy zakręcony na zielono internauta, może podzielić się swoimi sposobami na ekologiczne praktyki realizowane w "codziennej bieganinie". Przeczytać co dzieje się u innych Klimatolunbych, zapoznać się z najnowszymi ekodziałaniami Ministerstwa Środowiska, obejrzeć zdjęcia i spoty z eko kampanii edukacyjnych. Jako pierwsi do KLIMATOLUBNYCH dołączyli Szymon Majewski, Otylia Jędrzejczak i Janusz Zaleski podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł