Rozwiązania o minimalnym wpływie na środowisko


Ekologia w naszym życiu

Rozwiązania o minimalnym wpływie na środowisko

Na tegorocznych targach w Hanowerze firma Sharp Electronics zaprezentuje swoje osiągnięcia, badania i projekty związane z oszczędzaniem energii i generowaniem energii bez emisji CO2 do atmosfery. Na stoisku numer A39 o powierzchni ponad 200 m2 umiejscowionym w alei 27, Sharp Electronics udowodni swoją wiodącą rolę jako firma o wysokiej świadomości ekologicznej. W Sharp’ie najważniejsze są technologie mające na celu wytworzenie produktów przyjaznych środowisku i umożliwiające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Energia – oszczędzanie i wytwarzanie metodami przyjaznymi dla środowiska

Ekologicznie zaawansowane miasta, budynki biurowe, domy i produkcja przyjazna środowisku - dla każdej z tych czterech kategorii firma Sharp, lider technologii LCD i ogniw słonecznych, zaprojektowała przyszłościowe rozwiązania dotyczące energii. Celem Sharp’a jest ochrona środowiska naturalnego, a nowe, energooszczędne modele, wysoka sprzedaż paneli słonecznych i ekologicznie zaplanowana produkcja przyczyniają się do aktywnego udziału firmy Sharp w redukcji emisji CO2 do atmosfery.

Dla Sharp’a ochrona środowiska naturalnego jest wyzwaniem równie ważnym jak wysoka jakość produktów i odpowiedzialność społeczna. Rozwiązania i działania nienaruszające równowagi środowiska naturalnego to klucz do sukcesu światowej strategii ekologicznej tego elektronicznego giganta. I tak np. opracowane wytyczne pod nazwą „Sharp Green Product Guideline” gwarantują ciągłe ulepszanie parametrów produktów mających wpływ na środowisko. System zarządzania środowiskowego zapewnia wysoki i jednocześnie trwały poziom ochrony środowiska na całym świecie i jest wprowadzony we wszystkich fabrykach i niemal wszystkich oddziałach firmy.

Technologie Sharp’a to ekologiczne kroki milowe

W ostatnich latach wiele telewizorów LCD Sharp’a wypracowało sobie miano ‘ekologicznych’. W roku 2005 telewizor Sharp’a został pierwszym płaskoekranowym odbiornikiem, który uhonorowano europejskim certyfikatem Eco-label, wydawanym przez Komisję Europejską. W chwili obecnej ponad 40 modeli LCD Sharp’a może poszczycić się tym odznaczaniem.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań w dziedzinie technologii LCD, Sharp nie tylko osiąga najlepszą możliwą jakość obrazu i supernowoczesny design, ale również zadziwiającą wydajność pod względem ekologicznym, co jest spełnieniem hasła „telewizory LCD dla przyszłości”. Najnowszy prototyp telewizora LCD Sharp’a łączy unikalne rozwiązania technologii LCD z niezrównaną wydajnością: grubość równa jedynie 20 mm, współczynnik dynamicznego kontrastu 100 000:1 przy rocznym zużyciu energii rzędu 140kWh dla telewizora 52 calowego.P

Ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie ogniw fotogalwanicznych

Sharp rozpoczął badania nad ogniwami i ich projektowaniem już w roku 1959, a masowa produkcja paneli zaczęła się w 1963 roku. Pierwszy raz zastosowano nowy produkt w japońskich latarniach morskich w 1966 roku, a w 1976 w ogniwa zostały wyposażone satelity. Do dzisiaj Sharp wypuścił na rynek ogniwa słoneczne o łącznej mocy 2 GW, a co czwarty panel słoneczny na świecie został wyprodukowany przez japońskiego giganta.

Światowy popyt na baterie słoneczne gwałtownie rośnie. Firma Sharp już ponad pół wieku temu dostrzegła drzemiący potencjał energii słonecznej, a dzisiaj wie, że źródło to jest kluczowe w dalszym rozwoju cywilizacji i zmniejszeniu emisji CO2 do atmosfery. Firma jest również siłą napędową światowej akcji popularyzowania wykorzystania energii słonecznej.

Cywilizacja o minimalnym wpływie na środowisko

Projekt zaawansowanego ekologicznie miasta, opracowany przez Sharp’a, przewiduje szerokie zastosowanie paneli słonecznych, m.in. na dachach domów, fasadach budynków i użycie ich jako źródeł energii dla miejskiego oświetlenia Koncepcja ta zakłada, że energia słoneczna staje się zintegrowanym źródłem zasilającym miasto przyszłości. Jednocześnie energooszczędne produkty użytku domowego pozwalają na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Produkcja w zgodzie z naturą

Planowanie i budowanie najnowocześniejszych fabryk jest jednym z szalenie ważnych punktów strategii ekologicznej firmy Sharp. Fabryki te działają w pełnej harmonii z otaczającą je przyrodą. Czołowym przykładem jest wytwórnia telewizorów LCD Kameyama, gdzie jedna trzecia potrzebnej energii powstaje za pomocą technologii przyjaznych środowisku – systemów kogeneracji opartych na naturalnym gazie, ogniwom paliwowym i jednej z największych na świecie elektrowni słonecznych, co powoduje znaczne zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Nowy kompleks przemysłowy na miarę XXI wieku w Sakai rozpocznie pracę w 2010 roku. Po raz pierwszy na świecie, ogniwa słoneczne i panele LCD będą tam produkowane razem. Pozwoli to na wykorzystanie skomplikowanych synergii produkcyjnych i uniknięcie niepotrzebnego transportu.
 

Inf. prasowa

Następny artykuł

Poprzedni artykuł