Premiera serwisu internetowego noco2.pl


Ekologia w naszym życiu

Premiera serwisu internetowego noco2.pl

26 czerwca miała miejsce premiera serwisu internetowego www.noco2.pl. Interaktywna strona związana jest z projektem CSR zainicjowanym przez TELE2. Szwedzki operator telekomunikacyjny zamierza przekonać Polaków, że ekologia to nieodłączny element nowoczesnego lifestyle’u.

Po co płacić więcej?
Akcja NO Co2 to projekt społeczny mający na celu uświadomienie Polakom, jak istotne, a jednocześnie proste są zależności między ekologicznymi gestami a zasobnością domowego portfela. Oszczędzanie energii przynosi podwójną satysfakcję: przestajemy marnować pieniądze, a przy okazji jesteśmy ekologiczni.
- Mówimy „NIE!“ nadmiernej emisji dwutlenku węgla, bo dbamy o rodzinny budżet
nie tylko w zakresie rachunków za telefon czy internet – wyjaśnia Joanna Borowska, brand manager TELE2. - Nie uprawiamy wielkiej ideologii. Mamy bardzo praktyczne podejście do ekologii, bo jesteśmy przekonani, że to małe kroki robią wielkie różnice.

Ekologiczny lifestyle
Jedną z aplikacji jest eko-kalkulator, dzięki któremu łatwo obliczymy, ile CO2 emitujemy na co dzień i jak dużo za to płacimy. Narzędzie precyzyjnie „namierza“ wampiry energetyczne ukrywające się w naszych domach.
Osobną część serwisu zajmuje redagowany na bieżąco eko-blog. Podając najciekawsze newsy z różnych kategorii (m.in.: technologia, moda, motoryzacja, architektura, akcje) redaktorzy chcą pokazać, w jak wielu aspektach życia możemy
i powinniśmy myśleć o ekologii.
W kolejnych sekcjach trafimy na praktyczne, codzienne porady, a także prezentacje dydaktyczne (edu-zona), dzięki którym rodzice i nauczyciele będą mogli łatwo
i atrakcyjnie wytłumaczyć dzieciom podstawowe kwestie związane z ochroną środowiska.

Wirtualny Las
Priorytetową kwestią jest stworzenie wokół projektu interaktywnej eko-społeczności. Temu ma służyć aplikacja „Wirtualny Las“, w którym każdy internauta może „zasadzić“ własne drzewo. W podziękowaniu za taką symboliczną troskę o środowisko TELE2 posadzi prawdziwe drzewa (jedno za 10 wirtualnych).
Ponadto zaangażowani użytkownicy serwisu mają możliwość m.in. dzielenia się własnymi sposobami na eko-codzienność, zgłaszania eko-absurdów, a także tworzenia osobistych list ekologicznych postanowień.

Serwis www.noco2.pl został przygotowany we współpracy z agencjami:
K2 (infrastruktura IT) oraz Walk Group (strategia, content).

 

Następny artykuł

Poprzedni artykuł