Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami


Ekologia w naszym życiu

Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami

Z okazji Dni Ziemi IKEA Kraków łączy działalność proekologiczną ze społeczną. W godzinach 12-18 w sklepie prowadzona będzie zbiórka aluminiowych puszek, które przekazane zostaną na program dożywiania dzieci z najbiedniejszych rejonów Polski. Akcja Nakarmić Puszkojada Alu-puszkami prowadzona jest w ramach współpracy IKEA z Polską Akcją Humanitarną PAJACYK oraz Fundacją RECAL. 30 puszek to jeden obiad. Od roku 2005, wspólnie z klientami, IKEA ufundowała ponad 8 tysięcy obiadów. O godzinie 13 w restauracji IKEA odbędzie się ekologiczne przedstawienie teatralne „Przygody Kota Leona”. Najmłodsi goście otrzymają drobne nagrody - magnes za każdą puszkę lub niespodziankę za większą ilość.

Na specjalnie przygotowanej wystawie zobaczyć będzie można prezentacje ekologicznej działalności IKEA w Krakowie oraz przekonać się, że wszystkie produkty IKEA tworzone są z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Drewno używane w produktach IKEA pochodzi z odpowiednio zarządzanych lasów, substancje chemiczne stosowane w produkcji są bardzo rygorystycznie kontrolowane. Do użytku dopuszczane są tylko te, które spełniają normy we wszystkich krajach, w których działa IKEA. Płaskie paczki, w jakie pakowane są meble IKEA, to pomysł na ograniczenie szkodliwych skutków transportu.

Serdecznie zapraszamy! 19 kwietnia zabierz puszkę do IKEA Kraków. Każde aluminiowe opakowanie wspiera program dożywiania dzieci!

Następny artykuł

Poprzedni artykuł