Ekopozytywni 2008 - specjalny dodatek Metra


Ekologia w naszym życiu

Ekopozytywni 2008 - specjalny dodatek Metra

Już jutro, we wtorek 19 sierpnia ukaże się specjalny, ogólnopolski dodatek dziennika Metro - Ekopozytywni 2008 - wydany z okazji finału II edycji ekologicznej akcji gazety. Dodatek jest w całości zredagowany przez czytelników Metra.

Przez cały lipiec w ramach akcji "Ekopozytywni 2008" na łamach "Metra" publikowane były specjalne dodatki oraz kolumny, dotyczące szeroko rozumianej ekologii. Redakcja dziennika przeprowadziła także konkursy o charakterze ekologicznym. Wygraną w jednym z nich był ministaż w redakcji "Metra".

Dziennikarze zaprosili do redakcji pięć osób - zwycięzców w konkursie "Ekopozytywni 2008", którzy - wzorem lat ubiegłych - przygotowali specjalny eko-dodatek. Na jego łamach znajdą się teksty m.in. o tym, jak na co dzień żyć ekologicznie, jak we własnym zakresie dbać o środowisko, a także porady, jak urządzić ekologiczny ogród i uczyć dzieci postaw proekologicznych.

W dodatku opublikowany zostanie również praktyczny przewodnik "Zielone znaki" - opis symboli umieszczanych na opakowaniach. Przewodnik można wyciąć i zabrać ze sobą na zakupy.

Opiekę redakcyjną nad dodatkiem "Ekopozytywni 2008" sprawowała Anna Gamdzyk, dziennikarka "Metra".

Drugi ekologiczny konkurs w ramach akcji - na najlepszy znak graficzny lub hasło proekologiczne - został rozwiązanych w lipcu. Zwycięski projekt nadesłany przez czytelnika został wydrukowany na torbach wielokrotnego użytku, które były rozdawane wraz z "Metrem" 2 sierpnia w największych miastach.

Galeria nadesłanych prac jest dostępna na stronie internetowej akcji emetro.pl/ekopozytywni.

Partnerem II edycji akcji "Ekopozytywni" było TELE2, akcję wspierały również Fundacja Nasza Ziemia oraz Organizacja Odzysku Reba.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł