Ekologiczny maj w Reducie


Ekologia w naszym życiu

Ekologiczny maj w Reducie

W dwie najbliższe soboty, 9 i 16 maja, w godzinach 13.00 – 18.00, w warszawskim Centrum Handlowym „Reduta” ponownie będzie można spotkać się z przedstawicielami Fundacji Nasza Ziemia. Tym razem okazją do rozmów są ekologiczne święta obchodzone w maju – Dzień Kasztanowca oraz Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności.

Podczas ekologicznych dyżurów przedstawiciele Fundacji Nasza Ziemia opowiedzą, jak pomagać kasztanowcom i jak chronić je przed szkodnikami. Każdy, kto w tych dniach odwiedzi EKO Centrum
w „Reducie”, będzie mógł również dowiedzieć się, jak rozpoznać zwierzęta po śladach, piórach, tropach czy ogryzionych szyszkach. Dyżury wspierać będą materiały wizualno-tekstowe. Na dzieci i dorosłych czekają liczne konkursy i quizy z wiedzy o przyrodzie oraz inne ekologiczne niespodzianki.

Poprzednie dyżury Fundacji Nasza Ziemia poświęcone były ptakom Polski, mokradłom, zanieczyszczeniom Bałtyku, Szczytowi Klimatycznemu w Poznaniu oraz oszczędzaniu energii elektrycznej. Relacje z tych wydarzeń oraz szczegółowy harmonogram najbliższego dyżuru można znaleźć na stronie internetowej www.centrumzklimatem.pl.

Centrum Handlowe „Reduta” to pierwsze „zielone” centrum handlowe stolicy. Celem wdrożonego w nim programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów, najemców i pracowników centrum. Program edukacyjny dla projektu stworzyła Fundacja Nasza Ziemia. Program wspierają również ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Remondis Electrorecycling oraz warszawska firma Byś.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł