Chodźmy ratować zwierzęta


Ekologia w naszym życiu

Chodźmy ratować zwierzęta

Przyjdź 24 września na warszawską Agrykolę i weź udział w ECCO Walkathon, czyli charytatywnym spacerze ulicami Warszawy. W ten sposób możesz nam pomóc ratować ginące gatunki. Wystarczy, że przejdziesz jedną z wyznaczonych przez organizatora tras i przeznaczysz zarobione w ten sposób pieniądze na projekt WWF.

Zgodnie z zasadami ECCO Walkathon, uczestnicy pokonując kolejne kilometry trasy zdobywają pieniądze dla wybranej przez siebie organizacji charytatywnej. W tym roku w Warszawie możemy pójść jednym z trzech malowniczych szlaków o długości: 6, 10 lub 15 km, wiodących z Agrykoli do Łazienek lub na Stare Miasto. Każdy przebyty przez Ciebie kilometr to cztery złote, które organizator- firma ECCO przekaże wskazanej przez Ciebie fundacji. Przyjdź 24 września na Agrykolę i pomóż WWF ratować zwierzęta.

Projekt WWF

Dzięki zebranym podczas ECCO Walkathon dotacjom WWF zrealizuje projekt poświęcony ratowaniu ginących gatunków zwierząt. Kolorowe amazońskie papugi, przemierzające rozlegle stepy żółwie, powolne kameleony wygrzewające się w równikowym słońcu... Wszystkie te wspaniałe zwierzęta zagrożone są wyginięciem i wkrótce mogą na zawsze zniknąć z powierzchni Ziemi. Powód? Gigantyczny przemytniczy biznes, który jest odpowiedzią na modę i coraz popularniejszy zwyczaj trzymania w mieszkaniach egzotycznych pupili. Zwierzęta wywożone są nielegalnie z krajów ich pochodzenia, aby trafić na giełdy i do sklepów zoologicznych w całej Europie. W Polsce wiele z nich kupowanych jest przez dzieci i dla dzieci. Dlatego WWF zamierza przeprowadzić akcję edukacyjną, w czasie której młodzi ludzie poznają problem ginących gatunków i dowiedzą się jak mogą pomóc w ich ocaleniu. W tym celu stworzymy centrum edukacyjne, które udostępnimy warszawskim szkołom.

Codziennie, w specjalnie przygotowanej sali, będą prowadzone lekcje poświecone ochronie przyrody, a przede wszystkim ochronie zagrożonych wyginięciem zwierząt. Dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym, dzieci w sposób ciekawy i rozbudzający wyobraźnię poznają problem nielegalnego handlu i jego wpływ na znikanie kolejnych gatunków z powierzchni Ziemi. Będą również mogły przyjrzeć się życiu egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku i porównać je z warunkami, jakie można im zapewnić w domowych terrariach. Bogatsi o tę wiedzę młodzi ludzie będą mogli dokonywać świadomych wyborów. Będą także wiedzieć, jak pomóc w ocaleniu ginących gatunków.

Więcej o problemie ginących gatunków i działaniach WWF

Źródło: WWF Polska

Następny artykuł

Poprzedni artykuł