Targi CENERG 2008


Ekologia w naszym życiu

Targi CENERG 2008

17 czerwca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14, rozpoczęła się pierwsza edycja Targów Czystej Energii CENERG 2008. Targi w całości poświęcone są odnawialnym źródłom energii. Każdego dnia odbywają się seminaria, szkolenia i konferencje, które mają przybliżyć problematykę ekologicznej energii. Jako pierwsze wystartowało Forum Termomodernizacja 2008, które zgromadziło ponad 300 audytorów energetycznych z całego kraju. Forum otworzył Wice Minister Infrastruktury Pan Roman Dziekoński. Najlepszym produktom prezentowanym na Targach przyznane zostały nagrody. W konkursie pod patronatem Wice Prezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka „Na Najlepszy Produkt i Technologie związane z pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł” uhonorowane zostały firmy: Hibernatus Sp z o.o. za System Grzewczy Hibernatus oraz J.D. Inżynieria Ruchu za system SSODE „Solarny System Oświetlenia Dróg”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi dzisiaj wieczorem o godz. 18:00.

W kolejnych dniach planowane są seminaria w ramach unijnego programu Energy of Europe. Jutro 18.06 o godz. 12:00 odbędzie się seminarium w ramach projektu Best Result dotyczące technologii i systemów energetycznych dla budownictwa opartych na paliwach odnawialnych, zaś o godz. 14:30 seminarium dotyczące projektowania zintegrowanego. Równolegle z nimi od godziny 10:00 odbywać się będzie szkolenie dotyczące zastosowania fotowoltaiki w budownictwie i drogownictwie oraz oszczędnego gospodarowania energią cieplną. We czwartek 19.06 odbędą się dwa seminaria, jedno dotyczące pokrycia zapotrzebowania na chłód poprzez wykorzystanie ciepła odpadowego z kogeneracji (godz. 12:00) oraz seminarium dotyczące zastosowania gruntowych pomp ciepła w budownictwie (14:30).

Targi odbywają się 17, 18, 19 czerwca w godz. 10:00 – 18:00 w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14.

Wstęp wolny.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł