Praca w Greenpeace


Ekologia w naszym życiu

Praca w Greenpeace

Greenpeace jest największą na świecie organizacją ekologiczną. Od prawie 40 lat działamy na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Edukujemy dzieci, młodzież i dorosłych o niebezpiecznych substancjach toksycznych w naszym otoczeniu. Walczymy o ostatnie na Ziemi lasy pierwotne i o życie w oceanach. Kiedy jest to konieczne, stosujemy akcje bezpośrednie bez użycia przemocy (Non Violent Direct Action), które zapoczątkowali m. in. Gandhi i Martin Luther King. Dzięki tym akcjom skupiamy na sobie uwagę mediów, które przekazują nasze przesłanie społeczeństwu. Na całym świecie prawie 3 miliony osób - darczyńców Greenpeace pomaga nam, przekazując regularnie niewielkie kwoty, dzięki którym możemy nieprzerwanie działać!

Praca polega na przekonywaniu osób do wspierania Greenpeace regularnymi kwotami dotacji dzięki którym możemy działać i prowadzić swoje kampanie, których sukcesy są często  widoczne dopiero po dłuższym czasie. Zawsze jednak wierząc w sprawę walczymy do końca i osiągamy sukcesy:

- dzięki działaniom Greenpeace w latach 70 takie kraje jak Stany Zjednoczone i Francja zaprzestały prób nuklearnych, które zagrażały środowisku naturalnemu.
- dzięki spektakularnych akcjom na morzu i nagłośnieniu całej sprawy w mediach, udało nam się zablokować komercyjny połów wielorybów.
- w Polsce jesteśmy najbardziej znani z działań na rzecz ochrony Doliny Rospudy

Nie zbieramy pieniędzy do puszek. Wszystko odbywa się na zasadzie bezpiecznego formularza polecenia zapłaty, który Fundraiser - reprezentant Greenpeace - wypełnia z darczyńcą na ulicy.

Fundraiserem może być każdy, kto utożsamia się z akcjami i sposobem działania Greenpeaece. Największą grupę naszych fundraiserów stanowią studenci, ale każdy kto ma w sobie duszę ekologa również jest mile widziany.


Co oferujemy?

- dla młodych osób - zdobycie doświadczenia w pracy dla międzynarodowej organizacji.
- nie jest to wolontariat, dlatego oferujemy wynagrodzenie w zależności od efektywności i ilości przekonanych osób (pensja fundraisera pracującego 25 godzin w tygodniu waha się między 1500-2500 złotych na rękę)
- praca fundraisera to nie tylko stanie na ulicy, ale również różnego rodzaju wyjazdy szkoleniowe czy możliwość czasowej pracy w innym mieście;

Czego oczekujemy?

- dyspozycyjności czasowej w ciągu tygodnia (pracujemy od poniedziałku do piątku w sztywnych godzinach 10-16)
- umiejętności interpersonalnych i wysokiej kultury osobistej

Jeśli myślisz że to praca dla Ciebie, to dołącz do nas!

Zgłoś się na : greenpeace.org/poland/jobs/direct-dialog


Następny artykuł

Poprzedni artykuł