Minister Szyszko z dziennikarzami w Dolinie Rospudy


Ekologia w naszym życiu

Minister Szyszko z dziennikarzami w Dolinie Rospudy

Do Augustowa przybył wraz z grupą zachodnich dziennikarzy minister środowiska. Jan Szyszko pokazał im tereny Doliny Rospudy. Chce w ten sposób uświadomić przedstawicielom zagranicznych mediów, że na Podlasiu można skutecznie chronić przyrodę i jednocześnie budować dobre drogi. Minister i dziennikarze, między innymi z Japonii, Danii, Holandii czy Francji rozpoczęli wizytę od podziwiania śluz na kanale Bystrym i Augustowskim. Oprowadzali ich włodarze miasta i kapitanowie żeglugi augustowskiej.

Burmistrz miasta, Leszek Cieślik, wyjaśnił im przyczyny konfliktu dotyczacego budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Tłumaczył, że nie ma lepszej trasy, którą możnaby poprowadzić drogę. Dziennikarze rozmawiali z przechodniami i filmowali sznury TIRów, które w tym czasie przejeżdżały przez miasto.

Wizyta przedstawicieli mediów dotyczy sporu wokół Rospudy. Wyprawę zorganizował minister środowiska. Chce, by dziennikarze na własne oczy zobaczyli, w czym tkwi problem i przekazali to mieszkańcom swoich krajów. Do tej pory Zachodnie media opierały się bowiem głównie na doniesieniach ekologów. Tymczasem Jan Szyszko zamierza ich przekonać, że na Podlasiu mogą być budowane dobre drogi i jednocześnie chronione środowisko naturalne.

Źródło: PAP/IAR

Następny artykuł

Poprzedni artykuł