Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO


Ekologia w naszym życiu

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO rozpoczęły się w poniedziałek w Poznaniu. Największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi skierowane do specjalistów ochrony środowiska i gospodarki komunalnej odbywają się po raz dwudziesty.

W jubileuszowej edycji targów odbywających się pod hasłem "Technika dla klimatu Ziemi" - uczestniczy blisko 800 firm z ponad 20 krajów. Organizatorzy spodziewają się około 20 tys. zwiedzających.

Jak poinformował Tomasz Wojciechowski z Międzynarodowych Targów Poznańskich, ekspozycja targów podzielona została na sektory: woda i ścieki, energia, energia odnawialna, odpady i recykling, powietrze, hałas i wibracje, aparatura kontrolno-pomiarowa, oraz edukacja ekologiczna.

"W ramach targów wydzielone zostały ekspozycje specjalne, które podczas poprzednich edycji cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających: Salon Czystej Energii - poświęcony zagadnieniom odnawialnych źródeł energii, Salon Recyklingu - obejmujący tematykę odzysku odpadów, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej oraz Nauka dla Środowiska - wystawa przedstawiająca najnowsze wyniki badań instytutów naukowo-badawczych i jednostek badawczo- rozwojowych w zakresie technologii ochrony środowiska" - powiedział Wojciechowski.

Ekspozycję targów uatrakcyjnią wystąpienia narodowe organizowane pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych. Grupowe ekspozycje przygotowały w tym roku m.in. Dania, Francja, Irlandia, Szwajcaria i Szwecja.

W trakcie targów, we wtorek odbędzie się Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny. Niemal 1000 gimnazjalistów i licealistów z całej Polski wystosuje odezwę do uczestników odbywającej się w grudniu w Poznaniu Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych.

Targom POLEKO towarzyszą w tym roku po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, w ramach których swoją ofertę przedstawią firmy oferujące rozwiązania dla sektora usług użyteczności publicznej.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następny artykuł

Poprzedni artykuł