Konkurs grantowy: Szkoła z klimatem


Ekologia w naszym życiu

Konkurs grantowy: Szkoła z klimatem

W tym roku już po raz trzeci Fundacja Nasza Ziemia i Vattenfall Heat Poland zapraszają warszawskie i pruszkowskie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe oraz lokalne organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konkursie grantowym "Szkoła z klimatem". Do zdobycia jest 5 grantów po 2 tys złotych na realizację ekologicznych projektów edukacyjnych.

Celem konkursu jest zainicjowanie działań edukacyjnych służących ograniczaniu zmian klimatu poprzez rozwinięcie i zaadaptowanie idei „Ty też masz wpływ na zmiany klimatu”, szczególnie poprzez promowanie wiedzy o sposobach oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej, zagrożeniach płynących ze zmian klimatycznych oraz o możliwościach adaptacji do nowych warunków klimatycznych.

Szczegółowe informacje na www.szkolazklimatem.pl w zakładce "Konkurs grantowy 2009/10".

Uwaga! Edukatorzy, którzy nadeślą wysoko ocenione pod względem merytorycznym projekty do konkursu grantowego (niekoniecznie muszą zostać nagrodzone), otrzymają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym jednodniowym wyjazdowym warsztacie, który zaplanowany jest na drugi semestr roku szkolnego. Warsztaty poświęcone będą tematyce zmian klimatu, możliwościom adaptacji do nich oraz ciekawym i innowacyjnym metodom nauczania tych zagadnień. 

Następny artykuł

Poprzedni artykuł