Ekologiczna ładowarka do samochodów elektrycznych


Ekologia w naszym życiu

Ekologiczna ładowarka do samochodów elektrycznych

Firma GE przedstawiła inteligentną stację ładowania pojazdów elektrycznych Wattstation. Ten łatwy w obsłudze terminal powstał z myślą o szybszym upowszechnieniu pojazdów elektrycznych ładowanych z bezpośrednio z sieci. Do największych zalet Wattstation należą: znacznie krótszy czas ładowania akumulatorów, a także umożliwienie dostawcom energii zarządzanie wpływem pojazdów elektrycznych na lokalne i regionalne sieci energetyczne.

"Szerokie upowszechnienie pojazdów elektrycznych zależy przede wszystkim od dostępności stacji ładowania, które pozwolą na szybkie naładowanie akumulatorów samochodu i będą łatwe w obsłudze. GE WattStation spełnia obydwa te wymagania" powiedział Steve Fludder, wiceprezes GE Ecomagination.

GE WattStation to przede wszystkim szybkie i wygodne ładowanie akumulatorów. Nowy terminal zaprezentowany przez GE skraca średni czas ładowania pojazdu elektrycznego z 12-18 godzin do zaledwie 4-8 godzin w porównaniu ze standardowym ładowaniem do "poziomu 1", przy założeniu pełnego cyklu ładowania akumulatora 24 kWh. Ciekawym rozwiązaniem jest również system diod wskazujących dostępność stacji.

GE WattStation łączy w sobie funkcjonalność z przyjazną dla użytkownika formą opracowaną przez znanego projektanta przemysłowego Yvesa Behara.  "Przez dobre projekty nowe technologie wchodzą w nasze życie i czynią je prostszym, piękniejszym i zdrowszym" - powiedział Yves Behar, założyciel studia Fuseproject. "GE WattStation osiąga to dzięki atrakcyjnej formie, która dobrze integruje się z krajobrazem miejskim i staje się jego naturalnym elementem, z którym kierowcy mają do czynienia na co dzień".

"GE od ponad 100 lat pracuje nad optymalizacją zużycia energii. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie w dystrybucji energii elektrycznej, WattStation jest naturalnym efektem naszego zaangażowania w tworzenie nowatorskich rozwiązań następnego wieku" powiedział Dan Heintzelman, prezes i dyrektor generalny działu GE Energy.

Stacja GE WattStation będzie dostępna w sprzedaży na całym świecie w 2011 r. Jeszcze w 2010 r. GE opracuje specjalną wersję przeznaczoną do przydomowego użytku i montażu np. w garażach.
Firma GE poinformowała także o dwóch nowych sojuszach partnerskich mających na celu szybsze upowszechnienie pojazdów elektrycznych. W kwietniu 2010 r. Project Get Ready, organizacja non-profit kierowana przez Rocky Mountain Institute, wybrała firmę GE na doradcę technicznego w sprawach związanych z projektowaniem i planowaniem regionalnych sieci energetycznych dostosowanych do ich obsługi.

W maju 2010 r. firmy GE Global Research i Nissan podpisały trzyletnie porozumienie, które ma na celu określenie nowych technologii niezbędnych do zbudowania niezawodnej i dostosowanej do potrzeb użytkowników infrastruktury sprawnego ładowania pojazdów.

Film o GE WattStation można znaleźć pod adresem:
http://www.ge.com/audio_video/ge/ecomagination/ge_wattstation_charging_the_electric_vehicle.html

Więcej informacji o GE WattStation można znaleźć pod adresem:
www.ecomagination.com/wattstation


Następny artykuł

Poprzedni artykuł