Ekologiczna ewolucja - zabierz torbę na zakupy


Ekologia w naszym życiu

Ekologiczna ewolucja - zabierz torbę na zakupy

Na to że zalewa nas plastikowy kicz popkultury nie mamy większego wpływu. Ale plastikowe śmieci w postaci jednorazowych reklamówek to już inny temat. Inny, bo bliższy niemal każdemu kupującemu - pisze "Gazeta Krakowska". Urząd Miasta Tarnowa dwa lata temu rozpoczął akcję "Ekologiczna ewolucja - zabierz torbę na zakupy". Do tej pory rozdano 3 tys. bawełnianych toreb.

Wystarczy nie zabierać worków z tworzywa sztucznego w sklepach, a na zakupy wybrać się z torbą z tkaniny. Internauci, mieszkańcy Tarnowa, którzy zadeklarowali, że chcą w ten sposób dbać o środowisko, mogli otrzymać za darmo bawełniane worki na zakupy.

- Torby bawełniane "Tarnów Promotor Ekologii", zastępują jednorazowe reklamówki. Są mocne, dość pojemne, a w razie zabrudzenia można je wyprać. Gdy się zużyją, nawet wyrzucone na śmietnik łatwo się rozłożą, nie szkodząc środowisku.

Zdając sobie sprawę z narastającego zalewu plastiku, w niektórych krajach całkowicie zakazano stosowania toreb plastikowych. W innych rozważa się wprowadzenie dodatkowych opłat, mających ograniczyć "produkcję" odpadów plastikowych - tłumaczy Marek Kaczanowski, kierownik referatu ochrony środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Zainteresowanie mieszkańców akcją jest coraz większe, dlatego miasto zamierza kontynuować projekt.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następny artykuł

Poprzedni artykuł