Ekokrok z Fundacją Roca - głosowanie na najlepsze filmy Festiwalu We ART Water


Ekologia w naszym życiu

Ekokrok z Fundacją Roca - głosowanie na najlepsze filmy Festiwalu We ART Water

Jak będzie wyglądał świat, kiedy zabraknie wody na Ziemi? Dlaczego oszczędzanie naturalnego surowca jest tak ważne? Co można robić na co dzień, żeby ratować planetę? Na takie pytania odpowiadali twórcy dokumentów, animacji oraz filmów w formacie Instagram – łącznie 275 prac nadesłanych z okazji We ART Water Film Festival. Każdy kto chce wesprzeć ekologiczne działania, może zrobić pierwszy ekokrok, oddając, do 25 maja 2014, swój głos na jedną z finałowych realizacji. Celem festiwalu organizowanego przez Fundację We Are Water jest propagowanie talentu twórców, którzy potrafią zwrócić uwagę innych na problem deficytu wody na świecie oraz edukowanie społeczeństwa w tej kwestii. Tegoroczna, druga edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem miłośników X muzy. Dowodem na to są zgłoszenia uczestników z całego świata. Do ścisłego grona finalistów jury, w skład którego weszli przedstawiciele świata filmu oraz innych fundacji, wybrało w sumie 23 animacje, dokumenty oraz filmy w formacie Instagram.

“Zalajkuj” ekologiczny film!
Do 25 maja za pośrednictwem strony www.wearewater.org każdy, komu nie obcy jest problem niedoboru wody na świecie, może oddać swój głos, wybierając najlepszą pracę konkursową. Laureat publiczności otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro. Z uwagi na fakt, że wszystkie projekty prezentują wysoki poziom artystyczny oraz niebanalne podejście do ekologicznego tematu, organizatorzy umożliwili każdemu wybór więcej niż jednego filmu. Głosować można również za pośrednictwem profilu na portalu społecznościowym Facebook. Po kliknięciu na wybrany film, automatycznie pojawia się on na tablicy konsumenta i jednocześnie jest rekomendacją dla wszystkich znajomych. Należy pamiętać, że im więcej osób zaangażowanych na Facebooku w konkurs We ART Water Film Festiwal – tym większa szansa na pogłębianie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.

Podczas pierwszej edycji WAW Festival, zwycięzcą w kategorii animacja był „Give me water, please” autorstwa Anny Barańskiej. Film można oglądać na kanale You Tube ROCA Polska.

Fundacja We Are Water
Fundacja We Are Water została założona w 2010 roku z inicjatywy producenta wyposażenia łazienek ROCA. Fundacja jest organizatorem akcji charytatywnych oraz zbiórek pieniędzy przeznaczonych dla państw borykających się z problemem deficytu wody oraz fatalnymi warunkami sanitarnymi. Troszcząc się o równowagę środowiska naturalnego, zajmuje się ona również promowaniem wiedzy na temat świadomego i rozsądnego korzystania z zasobów tego najcenniejszego surowca naturalnego.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł