Człowiek Roku Polskiej Ekologii - Andrzej Kassenberg


Ekologia w naszym życiu

Człowiek Roku Polskiej Ekologii - Andrzej Kassenberg

Andrzej Kassenberg, założyciel i prezes Instytutu na Rzecz Ekorozwoju, został w środę 19 kwietnia uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2005 Polskiej Ekologii. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Dnia Ziemi 2006. Tegoroczny zwycięzca odebrał tytuł i symboliczną tarczę Wojownika Gai z rąk przewodniczącej fundacji Nasza Ziemia oraz ubiegłorocznej laureatki konkursu Człowiek Roku 2004 - Miry Stanisławskiej-Meysztowicz. Człowiek Roku Polskiej Ekologii jest corocznie wybierany przez organizatorów obchodów Dnia Ziemi.

Przyjmując wyróżnienie, Kassenberg przyznał, że działalność na rzecz środowiska naturalnego to ciężka praca, której jednak "nie zamieniłby na nic innego". "Przyprowadziła mnie tu pasja i wiara w to co robię, które wzięły się od ludzi, których spotkałem na swojej drodze" - mówił ekolog.

Dr Andrzej Kassenberg od lat aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Od 25 lat jest związany z Polskim Klubem Ekologicznym. Był członkiem polskiej delegacji na Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro (1992) oraz w Johannesburgu (2002). Jest też członkiem komitetu "Człowiek i środowisko" PAN.

Na początku lat 90. powołał do życia Instytut na Rzecz Ekorozwoju, którego obecnie jest prezesem. To instytucja typu non-profit, zajmująca się szeroko rozumianą polityką ekologiczną.

W tegorocznej, szóstej edycji ekologicznego konkursu na człowieka roku zgłoszono 31 kandydatur. Celem konkursu jest promocja i popularyzacja osób i działań istotnych dla ochrony środowiska przyrodniczego w Polsce.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, Anna Dworzyńska

Następny artykuł

Poprzedni artykuł