Pierwsza edycja targów czystej energii CENERG w Warszawie


Ekologia w naszym życiu

Pierwsza edycja targów czystej energii CENERG w Warszawie

W czerwcu w Warszawie zostaną zainaugurowane jedyne w Polsce targi poświęcone w całości eko-energii - CENERG. Ich celem jest propagowanie ekologicznej energii od strony teoretycznej – naukowej i społecznej oraz praktycznej – sposobów produkcji i dystrybucji bioenergii.

Ambicją organizatora, Agencji SOMA, jest to, by CENERG stał się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami. - Od wielu lat zajmujemy się tworzeniem międzynarodowych targów Światło i targów Elektrotechnika – mówi Andrzej Stępniewski, prezes Agencji SOMA. - Firmy i organizacje, z którymi się stykamy zwracają uwagę na niewielką wiedzę i dostępność rozwiązań ekologicznych w naszym kraju. Stąd pomysł nowej imprezy, która byłaby miejscem propagowania wiedzy teoretycznej i dałaby odpowiednie narzędzia praktykom.

Pierwsza edycja targów CENERG to przede wszystkim liczne wydarzenia o charakterze edukacyjnym. – Naszym zadaniem jest po pierwsze uświadomienie Polakom jak istotne są działania proekologiczne w zakresie energetyki, a po drugie ukazanie możliwości, jakie dają najnowsze rozwiązania techniczne oraz liczne programy pomocowe – mówi Marek Orłowski, komisarz targów.

W trakcie CENERGu odbędą się warsztaty związane z programem unijnym Energy of Europe. Będą dotyczyć takich zagadnień jak: technologia i systemy bioenergetyczne dla budownictwa, gruntowe pompy ciepła, pokrycie zapotrzebowania na chłód poprzez wykorzystanie ciepła odpadowego z kogeneracji. Przedstawiciele samorządów będą mogli wziąć udział w seminariach na temat zarządzania odpadami komunalnymi, nowych rozwiązań energooszczędnych i stosowania energii słonecznej. Architekci i projektanci są zaproszeni na konferencję dotyczącą projektowania zintegrowanego i tworzenia budynków ekologicznych.
– Odpowiemy nie tylko na pytanie jak stosować bioenergię – mówi Marek Orłowski. – Powiemy także jak na tym zarobić.

Targi CENERG odbędą się w dniach 17-19 czerwca w Warszawie w Centrum Wystawienniczym Expo XXI. Impreza została objęta patronatem Ministra Gospodarki. Współorganizatorami są: Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki”, Polska Izba Biomasy, Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego, Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Impreza powstaje we współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszeniem Architektów Polskich
oraz Zrzeszeniem Audytorów Energetycznych.

Agencja SOMA – organizator targów CENERG oraz targów ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA - powstała w 1995 roku. Na początku swojej działalności specjalizowała się w realizacji imprez branżowych. Dziś Agencja SOMA to firma z bogatym doświadczeniem także w innych dziedzinach. Organizuje międzynarodowe konferencje, promuje polskie firmy za granicą, a także wspiera polskie przedsiębiorstwa w rozwoju ich działalności w kraju i poza jego granicami.
 

Następny artykuł

Poprzedni artykuł