Nowi Nauczyciele z klimatem w Warszawie


Ekologia w naszym życiu

Nowi Nauczyciele z klimatem w Warszawie

Wraz z końcem roku szkolnego nadszedł czas zamykania rozpoczętych we wrześniu spraw i podsumowania przeprowadzonych dotychczas działań. Również i trzecia edycja programu edukacyjnego "Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawy" dobiegła końca, a uczestniczący w niej nauczyciele spotkali się 24 czerwca na sympatycznej uroczystości podsumowującej w Szkole Podstawowej nr 81 na warszawskim Ursynowie. Wybór placówki nie był przypadkowy, gdyż przy tej właśnie szkole Fundacja Nasza Ziemia założyła specjalny ogród, zaprojektowany w taki sposób, aby stał się ostoją dla zwierząt żyjących w mieście. Uroczystość miała odbyć się na terenie ogrodu, jednak padający przez niemal cały dzień deszcz pokrzyżował te plany.

Celem uroczystości było podsumowanie trzeciej edycji programu klimatycznego oraz nagrodzenie laureatów i uczestników konkursu "Nauczyciel z klimatem", będącego jednym z ważnych elementów programu. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili goście honorowi, reprezentanci Partnerów i Patronów Honorowych programu: Pani Dorota Kraskowska, przedstawicielka Vattenfall Heat Poland, Pani Zofia Szmytkowska, Starszy Wizytator, przedstawicielka Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Pan Gunnar Haglund, przedstawiciel Ambasady Szwecji. Na podsumowaniu trzeciej edycji nie mogło zabraknąć Prezes Fundacji Nasza Ziemia, Pani Miry Stanisławskiej-Meysztowicz.

Dwudziestka najbardziej aktywnych nauczycieli, laureatów konkursu, otrzymała indywidualny grant o wysokości 500 zł, dyplom "Nauczyciela z klimatem" oraz referencje. Pedagodzy, którzy uczestniczyli w konkursie otrzymali dyplom i referencje, a wszyscy obecni na gali  - upominki od firmy Vattenfall Heat Poland i Urzędu m. st. Warszawy.
 
Po wręczeniu nagród i wyróżnień goście mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu Justyny Niewolewskiej z Fundacji Nasza Ziemia na temat nowozałożonego przyszkolnego ogrodu, pt. "Praktyczne aspekty zrównoważonego rozwoju: ogród - ostoja zwierząt".

Spotkanie zakończył smaczny, słodki poczęstunek, który pozwolił na wymianę doświadczeń, opinii i pomysłów na dalszy rozwój współpracy. 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom o raz gościom honorowym za przybycie na naszą galę.

Nowym 'nauczycielom z klimatem' życzymy udanego letniego wypoczynku oraz mnóstwa energii do pracy na rzecz środowiska i klimatu w przyszłym roku szkolnym!
 

W konkursie ?Nauczyciel z klimatem? już po raz trzeci zostali wyróżnieni najbardziej aktywni nauczyciele oraz wychowawcy przedszkolni z Warszawy i Pruszkowa za swoją działalność na rzecz ochrony środowiska, a szczególnie edukacji w zakresie oszczędności energii i przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Dotychczas w ramach konkursu zostało  nagrodzonych 45 nauczycieli na łączną kwotę 22 500 zł.
 
"Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawy", realizowany wspólnie przez Fundację Nasza Ziemia, firmę Vattenfall Heat Poland i Miasto Stołeczne Warszawa, to kompleksowy program edukacji ekologicznej mieszkańców Warszawy i Pruszkowa pokazujący, jak można skutecznie oszczędzać energię cieplną i elektryczną, jednocześnie przeciwdziałając zmianom klimatycznym.


Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu:

Agnieszka Banaszek z Przedszkola Baby City w Warszawie,
Marzena Borkowska z Gimnazjum nr 118 w Warszawie,
Beata Domińczak ze Szkoły Podstawowej nr 68 w Warszawie,
Iwona Jachimowicz-Karoń z Gimnazjum nr 4 w Warszawie,
Anna Janecka z Gimnazjum nr 118 w Warszawie,

Katarzyna Kochańska-Patej z Przedszkola nr 154 w Warszawie
Agnieszka Krakowiak ze Szkoły Podstawowej nr 163 w Warszawie,
Izabela Łysiak z Gimnazjum nr 4 w Warszawie,
Elżbieta Maj ze Szkoły Podstawowej nr 275 w Warszawie,
Agnieszka Nowak z Gimnazjum nr 72 w Warszawie,

Beata Racka z Przedszkola 124 w w Warszawie,
Małgorzata Rykowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie,
Ewa Senderowicz ze Szkoły Podstawowej nr 85 w Warszawie,
Katarzyna Smułkowska z Przedszkola nr 411 "Akademia Króla Stasia" w Warszawie,
Hanna Sosnowska z Gimnazjum nr 4 w Warszawie,

Maria Szczerbakowicz ze Szkoły Podstawowej nr 163 w Warszawie,
Katarzyna Szwed ze Szkoły Podstawowej nr 85 w Warszawie,
Lucyna Szymańska z ZSArch-Bud i Licel w Warszawie
Monika Szymańska z Przedszkola Niepublicznego "Jarzębinka" w Warszawie,
Elżbieta Trzcińska z Gimnazjum nr 4 w Warszawie.


Następny artykuł

Poprzedni artykuł