Bobry uszkodziły wał


Ekologia w naszym życiu

Bobry uszkodziły wał

a Dolnym Śląsku, w okolicach Żmigrodu, rzeka Barycz przerwała wał przeciw powodziowy. Umocnienia osłabiły bobry. Jak informuje reporter RMF FM, wyrwa w wale ma długość około 20 m. Pomimo tego, że woda wlewa się na tereny zalewowe, na razie nie stanowi niebezpieczeństwa dla ludzi.

Źródło: RMF FM

 

Zobacz też:

  • Bobry do odstrzału - 170 bobrów będą mogli zabić lubuscy myśliwi. Wojewoda zgodził się na odstrzał, bo zwierzęta niszczą wały przeciwpowodziowe. W Lubuskiem jest aż 4,5 tys. ...
  • A bobry się śmieją - Bobry drwią z myśliwych i urzędników. Ostatni odstrzał 80 gryzoni skończył się kompletną klapą - udało się upolować tylko jednego.
  • Kończą się odłowy i przeprowadzki bobrów - Powodem jest deficyt wody oraz starzenie się tzw. populacji suwalskiej. Dlatego - według Goździewskiego - bobry mają być odławiane tylko tam, gdzie powodują ...
  • Rolnicy mają problem z bobrami - Rolnicy z Kalisza i okolic muszą zmagać się ze szkodami, jakie na tych terenach wyrządzają bobry. Wielu z nich nie wie, do kogo zgłosić się z tym problemem.

Następny artykuł

Poprzedni artykuł