Spotkanie w sprawie uruchamiania produkcji bioenergii na bazie majątku likwidowanych cukrowni


Ekologia w naszym życiu

Spotkanie w sprawie uruchamiania produkcji bioenergii na bazie majątku likwidowanych cukrowni

W dniu wczorajszym minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z podmiotami zainteresowanymi rozwojem produkcji bioenergii w Polsce na bazie majątku likwidowanych cukrowni.

W spotkaniu, z ramienia resortu, uczestniczył również zastępca dyrektora Departamentu Rynków Rolnych Kazimierz Żmuda. Wśród uczestników spotkania znaleźli się między innymi: wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, burmistrz Miasta i Gminy Łapy Roman Czepe, przedstawiciele Krajowej Spółki Cukrowej S.A. oraz Polskiej Grupy Energetycznej. Przedstawiciele PGE oraz KSC S.A. wyrazili chęć współpracy w kierunku zagospodarowania majątku po likwidowanych cukrowniach do produkcji bioenergii. Uczestnicy spotkania poinformowali również, że według wstępnych analiz, na terenie całego kraju nawet kilkanaście zakładów może stać się dobrą bazą do rozwoju kompleksów energetycznych wykorzystujących lokalne produkty rolne. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem dokładnych ocen możliwości przekształceń we wstępnie wytypowanych cukrowniach, w tym również w cukrowni Łapy.

Minister Sawicki zapewnił, że będzie wspierał zaprezentowaną podczas spotkania inicjatywę i poinformował, że jest gotowy do podejmowania dalszych rozmów zmierzających w kierunku realizacji tworzonego projektu.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Następny artykuł

Poprzedni artykuł