Rusza kampania Eko-Segregacja


Ekologia w naszym życiu

Rusza kampania Eko-Segregacja

Czy na śmieciach można zrobić biznes? Jakie znaczenie dla środowiska ma zbiórka szkła, puszek czy baterii? Jak będzie wyglądał świat, jeśli radykalnie nie ograniczymy emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery? Co to jest transport ekologiczny? Pierwsze odpowiedzi na te pytania padną 5 grudnia w Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie.

paneli dyskusyjnych z udziałem naukowców, przedstawicieli ministerstwa środowiska, biznesu, organizacji pozarządowych - jest przedsięwzięciem inaugurującym kampanię edukacyjną "Eko-segreacja 2007", skierowaną do młodych ludzi, uczniów i studentów krakowskich uczelni, czyli w sumie do około 300 tys. osób.

Honorowy patronat nad kampanią, przygotowaną przez krakowskie Stowarzyszenie MANKO, objęło Ministerstwo Środowiska oraz rektorzy 5 uczelni wyższych: Akademii Ekonomicznej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Rolniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Pedagogicznej.

Do organizacji projektu włączyły się organizacje studenckie z wszystkich wymienionych uczelni.

Głównym celem kampanii jest postawienie na edukację ekologiczną, która ma przekonać młodych ludzi do aktywnych postaw pro-ekologicznych. Czynnikiem mobilizującym uczelnie będzie certyfikat "eko-uczelnia", przyznawany przez ekologów - członków Rady Programowej "Eko-segregacji".

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następny artykuł

Poprzedni artykuł