Naukowcy postulują zmiany w systemie handlu emisjami CO2


Ekologia w naszym życiu

Naukowcy postulują zmiany w systemie handlu emisjami CO2

Ponad 50 europejskich naukowców chce wyznaczenia odpowiednich cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla oraz nałożenia ostrzejszych krajowych limitów na emisję CO2 - wynika z raportu organizacji WWF, ogłoszonego w czwartek. Sygnatariusze dokumentu opowiedzieli się za wzmocnieniem systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji dwutlenku węgla (ETS), aby stał się bardziej skuteczny. Jednocześnie przyznają, że jest właściwym narzędziem w walce ze zmianami klimatu i nadmierną emisją CO2.

"Ponad pięćdziesięciu szanowanych europejskich profesorów nauk ekonomicznych podpisało się pod deklaracją międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF" - napisano w komunikacie. Dokument został 9 listopada przekazany Komisji Europejskiej.

Zdaniem WWF, większość krajów członkowskich wykazuje małą chęć do zaangażowania w sprawę, proponując w swoich planach emisyjnych zbyt duże limity. Według WWF, niedoskonałe plany rozdziału uprawnień do emisji przedstawione przez takie kraje jak Niemcy, Polska, Francja i Grecję powinny zostać odrzucone.

Źródło: PAP

Następny artykuł

Poprzedni artykuł