Fotografie dzikiej przyrody na wystawie we wrocławskim Ratuszu


Ekologia w naszym życiu

Fotografie dzikiej przyrody na wystawie we wrocławskim Ratuszu

Kilkadziesiąt fotografii dzikiej przyrody nagrodzonych w prestiżowym konkursie organizowanym przez BBC Wildlife Magazin oraz Natural History Museum w Londynie, można zobaczyć na wystawie we wrocławskim Ratuszu.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Muzeum Miejskiego Wrocławia Ewa Pluta, na wystawie "Fotografie Dzikiej Przyrody 2008" pokazano wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach. Zostały one wybrane z ponad 32 tys. zdjęć, jakie na konkurs przysłało ponad 3 tys. fotografów z 82 krajów.

Na wystawie znalazły się również trzy zdjęcia polskich fotografów. Wśród nich zdjęcie Antoniego Kasprzaka - zeszłorocznego laureata pierwszej nagrody w kategorii "Zachowania: Ptaki", który sfotografował walkę dwóch orłów, walczących o mięso zabitego łosia. Na ekspozycji można także zobaczyć zdjęcie amerykańskiego fotografa Steviego Wintera, który zdobył główną nagrodę w zeszłorocznym konkursie. Zdjęcie przedstawia idącego nocą w burzy śnieżnej lamparta.

"Dzięki tym i innym pracom wystawa ma niezwykły walor edukacyjny, ukazuje dramatyzm i różnorodność życia na ziemi, a przez to pobudza do dbałości o przyrodę i aktywnego interesowania się jej przyszłością" - tłumaczyła Pluta.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do końca listopada.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następny artykuł

Poprzedni artykuł